PROJECT OVERVIEW

Опис проблеми:

В Україні впроваджуються процеси децентралізації, що передбачають повну відповідальність місцевої громади за діяльність місцевої влади. У місті Підгородне понад 7000 виборців, і, якщо рівень комунікації з владою можна вважати задовільним, то механізм контролю влади відсутній.

Переважна більшість виборців не має уявлення про роботу міської ради, про рішення, які вона виносить, хоч саме ці рішення безпосередньо впливають на них. Для виборців  познайомитись з проектами рішень є вкрай складно, адже сайт міської ради доволі складно знайти через звичний інтернет-пошук, а місцеві ЗМІ висвітлюють засідання місцевої ради постфактум.

Ця проблема є нагальною, адже децентралізація вже торкнулася і бюджетної сфери, що може стати стимулом для розвитку громади при ефективному використанні коштів, і гальмувати її розвиток при непрозорій діяльності місцевих органів влади. Непрозора діяльність місцевої влади може потягти за собою корупційні дії та нецільове використання бюджетних коштів.

Рішення проблеми:

Розробка та лобіювання рішень «про громадську раду», «Про консультації з громадою», «Про громадську експертизу».

Мета проекту:

Сприяти створенню системи контролю діяльності Підгородненської міської ради з боку громади шляхом розробки та лобіювання рішень «про громадську раду», «Про консультації з громадою», «Про громадську експертизу».

Результат проекту:

Проект був реалізований у 2016 році.

Були розроблені та затверджені міськрадою Підгородного рішення «про громадську раду», «Про консультації з громадою», «Про громадську експертизу», які діють до сьогоднішнього дня.