Конкурси „Кращий громадський журналіст Підгородного” та „Фото і Підгородне”. Як це було?

By in
769

2 роки тому ще ініціативою нами були проведені конкурси „Кращий громадський журналіст Підгородного” та „Фото і Підгородне”. Саме вони стали відправною точкою нашої маштабної та різнобарвної діяльності у громадському світі. Тому згадаємо про це самі та розкажемо вам, любі читачі.

ПОЛОЖЕННЯ

Про проведення конкурсів

 „Кращий громадський журналіст Підгородного” та

„Фото і Підгородне”

 

Відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Про Програму розвитку місцевого самоврядування у Дніпропетровській області на 2012 – 2016 роки та з метою реалізації проекту «Активна громада – ефективна влада», який було визнано переможцем Дніпропетровського районного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Реалізація конкурсів „Кращий громадський журналіст Підгородного” та „Фото і Підгородне” стане значним кроком до діалогу та співробітництва органу місцевого самоврядування з громадськими організаціями.

На сьогодні надзвичайно актуальним питанням розвитку територіальної громади сьогодні є створення інформаційного простору, де всі бажаючи зможуть дізнатися про події в місті про плани місцевої влади та про багато іншого.

Але для посилення роботи інформаційного простору, особливо на першому етапі  необхідна активність місцевих громадських журналістів.

І своїм обов’язком місцева влада вважає започаткування в громаді культури громадської журналістики шляхом навчання та проведенням необхідних конкурсів.

Реалізація конкурсів дозволить збільшити число людей, які небайдужі до подій, що відбуваються на території Підгородненської територіальної громади та мають бажання приймати участь у громадському житті. Залучити громадян, які готові до отримання нових знань в сфері громадської журналістики та практичних метод їхнього використання. Досягти якісно нового рівня та суттєвого підвищення ефективності взаємодії територіальної громади та місцевої влади.

 1. Основні положення

Конкурси „Кращий громадський журналіст Підгородного” та „Фото і Підгородне” сприятимуть створенню  інформаційного простору  на території Підгородненської територіальної громади та започаткують культуру громадської журналістики.

 1. Мета організації та проведення конкурсів „Кращий громадський журналіст Підгородного” та „Фото і Підгородне”:

 Реалізація конкурсів матиме тривалий соціальний ефект, що полягає у:

 1. Збільшенні числа людей, які небайдужі до подій, що відбуваються на території Підгородненської територіальної громади та мають бажання приймати участь у громадському житті.
 2. Залученні громадян, які підпадають до визначених у проекті цільових груп, до отримання нових знань в сфері громадської журналістики та практичних метод їхнього використання.
 3. Досягненні якісно нового рівня та суттєвого підвищення ефективності взаємодії територіальної громади та місцевої влади.
 1. Завдання конкурсів „Кращий громадський журналіст Підгородного” та „Фото і Підгородне”:

Основне завдання конкурсів – це всебічне сприяння  створенню  інформаційного простору на території Підгородненської територіальної громади та започаткування культуру громадської журналістики.

 1. Учасники конкурсів „Кращий громадський журналіст Підгородного” та „Фото і Підгородне”:
 1. Активні жителі Підгородненської територіальної громади, які цікавляться життям міста;
 2. Представники громадських організацій та ініціативних груп;
 3. Представники органу місцевого самоврядування;
 4. Учні загальноосвітніх шкіл віком від 14 років;
 5. Активна молодь територіальної громади.
 6. Умови проведення конкурсів „Кращий громадський журналіст Підгородного” та „Фото і Підгородне”:

Конкурс проводиться в трьох вікових категоріях: «Учнівська молодь» – від 14 до 17 років; «Студентська молодь» – від 18 до 23 років; «Працююча молодь» – від 24 до 35 років.

 1. Для участі в конкурсі необхідно направити конкурсну роботу, яка повинна відповідати наступним критеріям:

Текстові роботи оцінюються по наступних критеріях:

 • творчий підхід;
 • розкриття вмісту номінації;
 • використання жанрів журналістики;
 • інформаційна насиченість;
 • літературно-художній рівень публікації;
 • актуальність роботи;
 • оригінальність бачення;
 • орфографічна і пунктуаційна письменність;
 • рівень самостійної роботи (невикористання готових текстів з Інтернету або заслань на них)

Фотороботи оцінюються по наступних критеріях:

 • творчий підхід;
 • художній рівень;
 • розкриття теми;
 • оригінальність бачення.

28 листопада о 16 годині в сесіонній залі міської ради Підгородного —  відбулося урочисте нагородження учасників конкурсу «Найкращий громадський журналіст Підгородного» та «Фото та Підгородне» від інформаційного порталу «Підгороднє.in.ua».

В конкурсах взяли участь молоді таланти нашого міста. Перше місце розділили Серебрянська Віталія та Любинська Вікторія; друге місце посіли — Река Сергій та Цюрих Анастасія; третє місце дісталося вже знаному журналісту інформаційного порталу  — Браславській Анастасії, — конкурс «Найкращий громадський журналіст Підгородного». Та перше місце зайняла Биндич Олена — у конкурсі «Фото та Підгородне».

Переможців теплим словом на початку церемонії привітав міський голова Петро Федорович Дудка. Всім журналістам початківцям були подаровані квіти, подарунки та сертифікати на стажування у редакції.

Хочется виказати слова подяки усім тим, хто допомогав у проведенні даного конкурсу, а це в першу чергу міській раді Підгородного, Будиноку культури, редакції районної газети «Дніпровська зоря», магазину «Квіти» за чудесні квіти для нагородження юних журналістів, магазин витратних матеріалів fotoprint.dp.ua ТМ ColorWay за подарунки.